Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
www.tsd.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Nicolae Bănicioiu Versiunea pentru printare

Nicolae BĂNICIOIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.36 TELEORMAN, colegiul uninominal nr.2
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Chestor
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din noi. 2010)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați
Comisia pentru afaceri europene
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (feb. - noi. 2010)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României (din mar. 2010)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă pentru verificarea sumelor cheltuite de Ministerul Tineretului și Sportului, sub semnătura doamnei ministru Monica Iacob-Ridzi, pentru organizarea «Zilei Tineretului» - Vicepreședinte
Comisia de anchetă pentru verificarea sumelor cheltuite de Ministerul Turismului pentru acțiuni de promovare a turismului și a imaginii României - Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:23 (în 20 ședințe)
Declarații politice:10 (din care 10 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 64 (în 54 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 30, din care 1 promulgată lege
Întrebari și interpelari: 52
Motiuni: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 iunie 2016, 2:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro