Gheorghe ALBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.40 VRANCEA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Chestor
 feb. - iun. 2000 
 sep. - dec. 1999 
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (până în sep. 1998)

Comisii de ancheta comune
Comisia de anchetă privind modul de finanțare a partidelor, formațiunilor politice și a candidaților la Președinția României în campaniile electorale din anii 1990, 1992 și 1996 (din iun. 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - din feb. 1997 Președinte