Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Gheorghe Roman Versiunea pentru printare

Gheorghe ROMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.34 SIBIU, colegiul uninominal nr.3

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2012
 
independent  - din mai 2012
PSD-Partidul Social Democrat - din sep. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în mai 2012
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din oct. 2009)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în oct. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:11 (în 11 ședințe)
Declarații politice:8 (din care 8 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 37, din care 4 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 9 decembrie 2016, 9:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro