SERES Dénes, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.33 SĂLAJ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - prezent - Chestor
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 

Biroul parlamentar:
  • ZALAU, STR. KOSSUTH NR. 33, JUD. SALAJ