Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Adrian Severin Versiunea pentru printare

Adrian SEVERIN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în apr. 1999
 
independent  - din apr. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în apr. 1999 Lider - până în ian. 1997
Deputat neafiliat - din apr. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din feb. 1998)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în feb. 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - din iun. 1998
 - până în dec. 1998
 membru
  - din mai 2000 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:9 (în 8 sedinte)

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro