Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Miron Ignat Versiunea pentru printare

Miron IGNAT
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales la nivel national
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Chestor
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Organizatia minoritatilor nationale:
Comunitatea Rușilor Lipoveni din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:82 (în 76 sedinte)
Declaratii politice:58 (din care 57 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 92 (în 69 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 27, din care 5 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 11:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro