SERES Dénes, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.33 SĂLAJ
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2021 - prezent - Chestor
 feb. - sep. 2021 
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului - Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 

Biroul parlamentar:
Zalau, Str. Kossuth nr. 33, jud. Salaj