Smaranda DOBRESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Formatiunea politica:
 
PSDR-Partidul Social Democrat Român

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Social Democrat Român - până în mar. 1999
Deputat neafiliat - din mar. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială - Vicepreședinte (până în feb. 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din noi. 1997 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - din feb. 1997