Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Dumitru Gheorghe Mircea Coșea Versiunea pentru printare

Dumitru Gheorghe Mircea COȘEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 OLT
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
 
independent  - din feb. 2008
 - până în feb. 2008
PNL-Partidul Național Liberal - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în feb. 2008
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din sep. 2005)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în sep. 2005)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006) - Secretar

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Observator la Parlamentul European - până în dec. 2006 
- Grupul Alianța liberalilor și democraților pentru Europa
- Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
Membru al Parlamentului European (vezi fisa personala) - până în noi. 2007 
- Grupul Alianța liberalilor și democraților pentru Europa

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - din apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:14 (în 12 sedinte)
Declaratii politice:9 (din care 9 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 12, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 22:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro