Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.andreisava.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Andrei-Valentin Sava Versiunea pentru printare

Andrei-Valentin SAVA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.12

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2012
PSD-Partidul Social Democrat - din mai 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în mai 2012
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mai 2012

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din mar. 2011)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (oct. 2009 - mar. 2011)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în oct. 2009)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (până în mar. 2009)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO (până în iun. 2012) - Vicepreședinte

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:110 (în 48 ședințe)
Declarații politice:109 (din care 98 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 51, din care 3 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 167

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 mai 2016, 8:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro