Alfred - Robert SIMONIS
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Secretar - până în iun. 2017
   Vicelider - din feb. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (din apr. 2018)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (din feb. 2018)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (feb. 2017 - feb. 2018)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în feb. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE  supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda 

Biroul parlamentar:
  • 1. Timișoara, Str. Mareșal Constantin Prezan nr. 86, jud. Timiș
  • 2. Timișoara, Str. Tudor Vladimirescu nr. 21, jud. Timiș
  • 3. Făget, str. Avram Iancu, nr.1, județul Timiș
  • 4. Lugoj, Str. Avram Iancu nr. 1, jud. Timiș