Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
speaches
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Cristian Rădulescu Versiunea pentru printare

Cristian RĂDULESCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.28 NEAMT

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - nov. 1996 - Quaestor
 feb. - jun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - jun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - jun. 1994 
 sep. - dec. 1993 

Political party:
 
PD-Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees
Committee for Health and Family

Parliamentary activity in figures:
Speaches:2 (in 2 plenary sittings)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 19 april 2019, 0:12
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro