Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
ovidiu.sitterli@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Ovidiu-Ioan Sitterli Versiunea pentru printare

Ovidiu-Ioan SITTERLI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în oct. 2017
 
independent  - din oct. 2017

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în oct. 2017
Deputați neafiliați - din oct. 2017

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din dec. 2017)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (sep. - noi. 2017)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în sep. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară - până în feb. 2018 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 9
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
  • Sibiu, Str. Brukental nr. 2-4, jud. Sibiu
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 februarie 2018, 9:48
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro