Ovidiu-Ioan SITTERLI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în oct. 2017
 
independent  - din oct. 2017

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în oct. 2017
Deputați neafiliați - din oct. 2017
 - până în iun. 2018
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din iun. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din dec. 2017)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (sep. - noi. 2017)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în sep. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară - până în feb. 2018 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în mar. 2018 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - până în mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 

Biroul parlamentar:
  • Sibiu, Str. Brukental nr. 2-4, jud. Sibiu