Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Zsolt Szilágyi Versiunea pentru printare

SZILÁGYI Zsolt
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România  Secretar - din feb. 1998
 - până în sep. 1998
   Secretar - din sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (mai - oct. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:17 (în 15 sedinte)
din care declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 3, din care 2 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 20:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro