Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Daniel Vasile Oajdea Versiunea pentru printare

Daniel Vasile OAJDEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.24 IAȘI, colegiul uninominal nr.9

Formațiunea politică:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în iun. 2015
 
independent  - din iun. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar național democrat - până în dec. 2015
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din oct. 2013)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor - Președinte (până în dec. 2014), Președinte (mar. 2015 - mar. 2016)
Subcomisia pentru Spațiu - Președinte (până în mar. 2015)
Comisia pentru industrii și servicii (iun. - oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:23 (în 18 ședințe)
Declarații politice:2 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 51, din care 5 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 16
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 martie 2017, 6:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro