Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Marian Sârbu Versiunea pentru printare

Marian SÂRBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI, colegiul uninominal nr.7
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 28 iunie 2012 - demisie - HCD nr.20/2012

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Vicepreședinte - până în mai 2012
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mar. 2010
 
independent  - din mar. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2010
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din mar. 2010
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011
 - până în iun. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - până în iun. 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:306 (în 46 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 120 (în 17 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 8, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 20:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro