Parliamentary activity
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Nicolae Dunca Versiunea pentru printare

Nicolae DUNCA
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.32 SALAJ
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 4 may 1992 - resignation - HS nr.18/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Canada - until may 1992
 Friendship parliamentary group with United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland - until may 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 18 may 2022, 7:12
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro