Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Ioan Cezar Corâci Versiunea pentru printare

Ioan Cezar CORÂCI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal - până în apr. 1999
 
independent  - din apr. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în apr. 1999
Deputat neafiliat - din apr. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din apr. 1999)
Comisia pentru muncă și protecție socială (feb. - apr. 1999)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (feb. 1997 - feb. 1999)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în feb. 1997)

Alte comisii
Comisia de validare (din noi. 1996)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:49 (în 45 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 10:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro