Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Ion Rațiu Versiunea pentru printare

Ion RAȚIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Vicepreședinte
 feb. - iun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Țărănesc Creștin Democrat și al Partidului Ecologist Român 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din feb. 1995)

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:58 (în 11 sedinte)

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 august 2019, 21:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro