Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Nini Săpunaru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Nini SĂPUNARU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 94/12.02.2003   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.188 din 8 decembrie 1999 privind Statutul funcționarilor publici retrasa
de catre initiator
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
3. 236/19.04.2004 L427/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.215/2001 - Legea administrației publice locale respinsa
definitiv
4. 372/04.06.2003   Propunere legislativă privind asigurările private de sănătate clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.392/2003
5. 540/21.10.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.36/2002 privind taxele și impozitele locale, cu modificările și completările ulterioare. respinsa
definitiv
6. 607/01.10.2003   Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, din 1 aprilie 2000, cu modificările ulterioare retrasa
de catre initiator
7. 642/20.10.2003 L132/2004 Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Popești-Leordeni, județul Ilfov Lege 86/2004
8. 693/10.11.2004 L686/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale retrasa
de catre initiator

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 16:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro