Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
initiatives legislatives
commissions de mediation
questions et interpellations
motions
discours
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2000-2004 > Chambre des Députés > Nini Sapunaru > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Nini SAPUNARU
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2000-2004

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 94/12.02.2003   Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.188 din 8 decembrie 1999 privind Statutul functionarilor publici retrasa
de catre initiator
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
3. 236/19.04.2004 L427/2004 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.215/2001 - Legea administratiei publice locale respinsa
definitiv
4. 372/04.06.2003   Propunere legislativa privind asigurarile private de sanatate clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.392/2003
5. 540/21.10.2002   Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Ordonantei Guvernului nr.36/2002 privind taxele si impozitele locale, cu modificarile si completarile ulterioare. respinsa
definitiv
6. 607/01.10.2003   Propunere legislativa privind modificarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale, din 1 aprilie 2000, cu modificarile ulterioare retrasa
de catre initiator
7. 642/20.10.2003 L132/2004 Propunere legislativa privind declararea ca oras a comunei Popesti-Leordeni, judetul Ilfov Lege 86/2004
8. 693/10.11.2004 L686/2004 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale retrasa
de catre initiator

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie jeudi, 18 ao?t 2022, 23:48
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro