Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Csaba-Tiberiu Kovacs Versiunea pentru printare

KOVACS Csaba-Tiberiu
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1999 - Secretar
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România  Vicelider - din feb. 1997
 - până în sep. 1997

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 1999)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în sep. 1997)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:99 (în 81 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 2, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 3:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro