Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Sándor Kónya-Hamar Versiunea pentru printare

KÓNYA-HAMAR Sándor
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 2000 - Secretar
 sep. - dec. 1999 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din sep. 2000)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (sep. 1997 - sep. 1999)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:30 (în 29 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 4, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 10:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro