Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Ionel Roman Versiunea pentru printare

Ionel ROMAN
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.13 CLUJ

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - jun. 1993 - Secretary
 oct. - dec. 1992 

Political party:
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania - until sep. 1995
 
independent  - since sep. 1995

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania - until sep. 1995
Member non-attached - since sep. 1995

Standing committees
Committee for Culture, Arts, Mass Information Means

Special committees

Other commisions
Validation Committee

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 26 june 2019, 20:01
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro