Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Vasile Filip Soporan Versiunea pentru printare

Vasile Filip SOPORAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.13 CLUJ, colegiul uninominal nr.7
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 28 februarie 2012 - demisie - HCD nr.6/2012

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat - până în noi. 2009
 
independent  - din noi. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în noi. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din noi. 2009
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011
 - până în feb. 2012
 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din feb. 2010) - Vicepreședinte (mai 2011 - feb. 2012)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în noi. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în feb. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în feb. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - până în feb. 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:67 (în 65 ședințe)
Declarații politice:58 (din care 45 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 2 (în 2 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 26, din care 2 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 45

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 1 iulie 2016, 3:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro