Vasile Filip SOPORAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ, colegiul uninominal nr.7
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 28 februarie 2012 - demisie - HCD nr.6/2012

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în noi. 2009
 
independent  - din noi. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în noi. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din noi. 2009
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011
 - până în feb. 2012
 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din feb. 2010) - Vicepreședinte (mai 2011 - feb. 2012)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în noi. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în feb. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - până în feb. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în feb. 2012