Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Ion Preda Versiunea pentru printare

Ion PREDA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 8 aprilie 2007 - decedat
înlocuit de: Grațiela Leocadia Gavrilescu

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport
Comisia pentru regulament - Vicepreședinte (din feb. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - din apr. 2007
 - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia și Herțegovina - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela - până în apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:11 (în 10 sedinte)
Declaratii politice:6 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 31, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 15:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro