Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Róbert Kálmán Ráduly Versiunea pentru printare

RÁDULY Róbert Kálmán
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.21 HARGHITA

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România  Secretar - din feb. 1997
 - până în feb. 1998
   Vicelider - din sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (mai - oct. 1998)

Comisii de ancheta comune
Comisia de anchetă privind modul de finanțare a partidelor, formațiunilor politice și a candidaților la Președinția României în campaniile electorale din anii 1990, 1992 și 1996 (din iun. 2000) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Iugoslavia - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:114 (în 93 sedinte)
Declaratii politice:9
Propuneri legislative initiate: 10, din care 4 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro