Adriana-Doina PANĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2013)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (din mai 2015)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (feb. - mai 2015)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (mar. 2014 - feb. 2015)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (până în mar. 2014)
Comisia pentru politică externă (până în feb. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei