Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Nicolae Stan Versiunea pentru printare

Nicolae STAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.30 OLT, colegiul uninominal nr.2

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2010
 
independent  - din mai 2010
 - până în sep. 2011
PSD-Partidul Social Democrat - din sep. 2011

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în mai 2010
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din oct. 2010
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din oct. 2011)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în oct. 2011)

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:5 (în 5 ședințe)
Declarații politice:3 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 18, din care 3 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 2
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 iulie 2016, 13:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro