Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Dumitru Marcel Bujor Versiunea pentru printare

Dumitru Marcel BUJOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în feb. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din feb. 2014
 - până în iun. 2016
 
independent  - din iun. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în feb. 2014 Vicelider - până în feb. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2014
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică (din oct. 2013)
Comisia pentru românii de pretutindeni - Președinte (din oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 79, din care 17 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 17:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro