Vasile-Daniel SUCIU, vicepreședinte al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2021 - prezent - Vicepreședinte - din noi. 2021
 sep. 2021 - prezent - Secretar - până în noi. 2021
 feb. - sep. 2021 
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia 

Biroul parlamentar:
  1. Bistrita, Str. Gheorghe Sincai nr. 3-5, Jud. Bistrita Nasaud
  2. Sangeorz Bai, Str. Izvoarelor nr. 77, jud. Bistrita Nasaud