Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Ion Pârgaru Versiunea pentru printare

Ion PÂRGARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.16 DÂMBOVIȚA, colegiul uninominal nr.4

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014
 - până în mar. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din mar. 2015
 - până în mar. 2016
PSD-Partidul Social Democrat - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în mar. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în mar. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă - Secretar (din sep. 2016)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada  Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:5 (în 5 ședințe)
Declarații politice:2 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 21, din care 6 promulgate legi
Motiuni: 6

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 30 martie 2017, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro