Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Matei Barna Elek Versiunea pentru printare

ELEK Matei Barna
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.27 MUREȘ

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 2000)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (sep. 1999 - feb. 2000)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (mar. - sep. 1999)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (feb. - mar. 1999)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (până în feb. 1999) - Vicepreședinte

Alte comisii
Comisia de validare (din noi. 1996)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:43 (în 36 sedinte)
Declaratii politice:4
Propuneri legislative initiate: 4, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 9:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro