Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Valeriu Stoica Versiunea pentru printare

Valeriu STOICA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data încetarii mandatului: 29 septembrie 2003 - demisie - HCD nr.18/2003
înlocuit de: Constantin-Gheorghe Avramescu

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în oct. 2003

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2003 Lider - până în sep. 2002

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din sep. 2002)
Comisia pentru muncă și protecție socială (mar. - sep. 2002)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în mar. 2002)

Comisii speciale comune
Comisia pentru elaborarea propunerii legislative privind revizuirea Constituției - Vicepreședinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în sep. 2003 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - până în sep. 2003 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în sep. 2003
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în sep. 2003

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:58 (în 49 sedinte)
Declaratii politice:12
Propuneri legislative initiate: 18, din care 4 promulgate legi
Membru în:2 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 4
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 decembrie 2017, 22:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro