Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Attila Varga Versiunea pentru printare

VARGA Attila
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 SATU-MARE

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România  Lider - din feb. 1997
 - până în sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din sep. 1999)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (sep. 1997 - sep. 1999)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în sep. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:22 (în 22 sedinte)
din care declaratii politice:4
Propuneri legislative initiate: 2
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 15:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro