Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Radu Stroe Versiunea pentru printare

Radu STROE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.26 MARAMUREȘ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2001 - Secretar

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - din feb. 2002
 - până în sep. 2003

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din sep. 2001) - Vicepreședinte (din sep. 2004)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în feb. 2001)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (din sep. 2004) - Secretar (din oct. 2004)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:49 (în 37 sedinte)
Declaratii politice:6 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 14, din care 2 promulgate legi
Membru în:13 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 8
Motiuni: 11

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 4:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro