Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Francisc Bárány Versiunea pentru printare

BÁRÁNY Francisc
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TIMIȘ

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie - Secretar

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (din oct. 1998)
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din oct. 1998)
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în mai 1998)
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în mai 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait - din noi. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu India - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:22 (în 20 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 3, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 11:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro