Ion ȘTEFAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 VRANCEA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - până în feb. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din apr. 2018)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (dec. 2017 - apr. 2018)
Comisia pentru industrii și servicii (până în dec. 2017)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia  Secretar
 Grupul PRO-America 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 

Biroul parlamentar:
  • 1. Focșani, Șoseaua Galați nr. 5, jud. Vrancea
  • 2. Focșani, B-dul Independenței nr. 8, jud. Vrancea