VAIDA Francisc-Atila
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TULCEA

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România  Vicelider - din feb. 1998
 - până în sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții

Comisii speciale comune
Comisia parlamentară specială pentru verificarea îndeplinirii de către Ministerul de Interne a obligațiilor legale privind întocmirea listelor electorale permanente și a cărților de alegător, precum și distribuirea cărților de alegător (din oct. 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - din feb. 1997 Vicepreședinte