Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Raluca Turcan Versiunea pentru printare

Raluca TURCAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
aleasă deputat în circumscripția electorală nr.34 SIBIU
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2006
 
independent  - din sep. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2007)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (mar. 2007)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în feb. 2007) - Președinte (feb. 2005 - sep. 2006)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (până în feb. 2005) - Secretar

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă privind efectuarea unui control parlamentar asupra activității Societății Române de Televiziune și Societății Române de Radiodifuziune - Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - până în apr. 2007 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - până în apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:59 (în 41 ședințe)
Declarații politice:4 (din care 4 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 15, din care 2 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 16
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 martie 2017, 6:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro