Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Raluca Turcan > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Raluca TURCAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 39/12.02.2007 L817/17.10.2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989, republicată Lege 74/2007
2. 45/08.02.2006 L341/11.04.2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune, republicată respinsă
definitiv
3. 69/25.02.2008 L836/13.11.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.3 al Legii 61 din 22 septembrie 1993 privind alocația de stat pentru copii respinsă
definitiv
4. 249/20.06.2005 L497/28.09.2005 Propunere legislativă pentru completarea art.40 din Legea nr.41/1994, republicată, privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune respinsă
definitiv
5. 262/22.06.2005   Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune retrasă
de către inițiator
6. 283/30.06.2005   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune retrasă
de către inițiator
7. 350/02.05.2007 L120/06.02.2007 Propunere legislativă privind protejarea patrimoniului cultural imaterial Lege 26/2008
8. 393/28.09.2005   Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune retrasă
de către inițiator
9. 515/03.09.2008 L307/05.05.2008 Propunere legislativă privind instituirea "Programului de acordare a unor forme de sprijin financiar pentru unitățile de cult aparținând cultelor religioase recunoscute din România" respinsă
definitiv
10. 551/05.09.2007 L803/09.11.2007 Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Consiliului pentru Protecția Drepturilor Pacientului (CPDP) respinsă
definitiv
11. 598/18.09.2007 L450/05.06.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal respinsă
definitiv
12. 627/26.09.2007 L838/16.11.2007 Propunere legislativă privind înființarea instituției AVOCATUL COPILULUI respinsă
definitiv
13. BP613/25.06.2008 BP421/09.09.2008 Propunere legislativă pentru acordarea unor burse de studiu lunare studenților români ERASMUS la Senat
14. BP683/03.09.2008 BP427/11.09.2008 Propunere legislativă pentru consacrarea zilei de 15 mai ca Ziua pentru promovarea valorilor Familiei -"Ziua Familiei" la Senat
15.   BP441/17.09.2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Ordonanței de Urgență nr.148 din 3 noiembrie 2005, privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului retrasă
de către Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 martie 2019, 15:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro