Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2016-present (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Raluca Turcan > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Raluca TURCAN
Legislative proposals initiated in legislature 2004-2008

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 39/12.02.2007 L817/17.10.2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate in mod abuziv in perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989, republicata Lege 74/2007
2. 45/08.02.2006 L341/11.04.2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune, republicata respinsă
definitiv
3. 69/25.02.2008 L836/13.11.2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea art.3 al Legii 61 din 22 septembrie 1993 privind alocatia de stat pentru copii respinsă
definitiv
4. 249/20.06.2005 L497/28.09.2005 Propunere legislativa pentru completarea art.40 din Legea nr.41/1994, republicata, privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune respinsă
definitiv
5. 262/22.06.2005   Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune retrasă
de către inițiator
6. 283/30.06.2005   Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune retrasă
de către inițiator
7. 350/02.05.2007 L120/06.02.2007 Propunere legislativa privind protejarea patrimoniului cultural imaterial Lege 26/2008
8. 393/28.09.2005   Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune retrasă
de către inițiator
9. 515/03.09.2008 L307/05.05.2008 Propunere legislativa privind instituirea "Programului de acordare a unor forme de sprijin financiar pentru unitatile de cult apartinand cultelor religioase recunoscute din Romania" respinsă
definitiv
10. 551/05.09.2007 L803/09.11.2007 Propunere legislativa privind infiintarea, organizarea si functionarea Consiliului pentru Protectia Drepturilor Pacientului (CPDP) respinsă
definitiv
11. 598/18.09.2007 L450/05.06.2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal respinsă
definitiv
12. 627/26.09.2007 L838/16.11.2007 Propunere legislativa privind infiintarea institutiei AVOCATUL COPILULUI respinsă
definitiv
13. BP613/25.06.2008 BP421/09.09.2008 Propunere legislativa pentru acordarea unor burse de studiu lunare studentilor romani ERASMUS la Senat
14. BP683/03.09.2008 BP427/11.09.2008 Propunere legislativa pentru consacrarea zilei de 15 mai ca Ziua pentru promovarea valorilor Familiei -"Ziua Familiei" la Senat
15.   BP441/17.09.2008 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Ordonantei de Urgenta nr.148 din 3 noiembrie 2005, privind sustinerea familiei in vederea cresterii copilului retrasă
de către Senat

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 24 april 2019, 22:58
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro