Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
Legături:
ion.tabugan@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Ion Tabugan Versiunea pentru printare

Ion TABUGAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PMP-Partidul Mișcarea Populară - până în mai 2018
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din mai 2018
 - până în iun. 2018
ALDE-Partidul Alianța Liberalilor și Democraților - din iun. 2018
 - până în mar. 2020
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din mar. 2020

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară - până în mai 2018 Vicelider - până în sep. 2017
   Vicelider - din sep. 2017
 - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018
 - până în iun. 2018
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din iun. 2018
 - până în sep. 2019
Deputați neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
 Vicelider
Deputați neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mar. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:20 (în 18 sedinte)
din care declaratii politice:1 (din care una depusă în scris)
Propuneri legislative initiate: 67, din care 7 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 25
Motiuni: 4

Biroul parlamentar:
  • 1. Băile Herculane, Str. Trandafirilor nr. 3, jud. Caraș Severin
  • 2. Reșita, Piata 1 Decembrie 1918 nr. 7, etaj 5, biroul 504, jud. Caraș Severin
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 6:40
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro