Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Codrin Ștefănescu > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Codrin ȘTEFĂNESCU
Curriculum Vitae

Personal data

Date and place of birth: 20 December 1968

Education; scientific degrees

Faculty of Computer-Based Economics;
Faculty of International Economic Relations

Political activity

until May 2001, member of the PRM;
since June 2001, member of the PSD;
since October 2001, executive secretary of the PSD

Parliamentary activity

deputy, since 2000;
until May 2001, secretary of the Parliamentary Group of the PRM;
since September 2001, member of the Parliamentary Group of the PSD;
member of the Committee for the Investigation of Abuses and Corruption, and for Petitions;
secretary of the Romania-Germany friendship parliamentary group

Professional activities

Profession: economist with the CORYLLUS TRADING company

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 4 october 2022, 6:48
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro