Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
speaches
wealth declaration
interest declaration
1996-2000 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Luca Ștefănoiu Versiunea pentru printare

Luca ȘTEFĂNOIU
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

DEPUTY
Constituency no.26 MARAMURES

Political party:
PRM-Great Romania Party - until feb. 2001
PSD-Social Democratic Party - since jun. 2001

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Great Romania Party - until feb. 2001
Parliamentary group of the Social Democrat Party - since sep. 2001

Standing committees
Committee for Industries and Services

Parliamentary delegations:
Executive Board of the Romanian Group to the Inter-Parliamentary Union - until feb. 2001 member

Parliamentary activity in figures:
Speaches:2 (in 2 plenary sittings)
Legislative initiatives: 9, din care 3 promulgate legi

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 20 june 2019, 6:51
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro