Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Ion Tabugan Versiunea pentru printare

Ion TABUGAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.11 CARAȘ-SEVERIN, colegiul uninominal nr.3

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal - până în oct. 2009
 
independent  - din oct. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din oct. 2009
 - până în sep. 2011
 Vicelider
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Vicepreședinte (din mai 2011)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă privind situația sistemelor de irigații, precum și a altor sectoare de îmbunătățiri funciare

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:12 (în 12 ședințe)
Declarații politice:1
Propuneri legislative initiate: 26, din care 4 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 6
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 august 2016, 7:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro