Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Vasile Popeangă Versiunea pentru printare

Vasile POPEANGĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.20 GORJ, colegiul uninominal nr.5

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mar. 2016
 
independent  - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2016 Vicelider - până în sep. 2014
   Secretar - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din sep. 2016
 - până în sep. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:88 (în 78 sedinte)
Declaratii politice:68 (din care 47 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 57, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 22

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 27 mai 2017, 1:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro