Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Daniela Buruiană Aprodu Versiunea pentru printare

Daniela BURUIANĂ APRODU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului România Mare 

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (până în dec. 1996)

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (din dec. 1996)
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din feb. 1997) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:6 (în 6 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 3:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro